Keress telefonon:
+36204571585
Írj nekünk! → info@jobringa.hu
Itt vagyunk!

Blog

Kerékpár típusok – milyen használatra milyen bringát válasszak?

2024.09.10 10:40
Kerékpár típusok – milyen használatra milyen bringát válasszak?

A leggyakoribb kérdés a JóBringa kerékpárszaküzletben is, hogy milyen bringa jó nekem? Régen könnyű volt, amit a boltban lehetett kapni, az volt, probléma megoldva. Ma meg több száz, vagy ezer fajta kerékpár közül lehet választani- valóban nem könnyű első nekifutásra. Nézzük meg milyen használatra milyen kerékpárt válasszunk!

Milyen bringa jó nekem? Melyik kerékpár típust válasszam?

Pár alap gondolat:

  1. 170-220 ezer Ft alatt NE vegyél kerékpárt! Nem lesz jó, nem fog működni, nem fogod szeretni. Kivéve, ha saját magad megnyugtatására szeretnéd tárolni a garázsban, mert megnyugtat a gondolat, hogyha évi 1x ki kell menni megnézni a tüzijátékot, akkor nem kell gyalogolnod.
  2. Válassz megfelelő méretet, mert a legdrágább kerékpár a legkényelmesebb típusból is kényelmetlen lesz, ha túl kicsi vagy túl nagy a váz mérete.
  3. Arra válassz kerékpárt, ami a felhasználás 90%-át jelenti, mert nem lesz olyan bringa, ami mindenhova egyformán jó, koncentrálj arra, amire főként használnád.
  4. A bringán lévő alkatrészek minősége, a hajtásrendszer hatékonysága határozza döntő részben, hogy milyen könnyű lesz tekerni egy bringát. Az, hogy a kerék milyen vastagságú nem minden esetben perdöntő. Egy aluvázas, jó minőségű MTB vastag és rücskös kerekekkel garantáltan könnyebben fog gurulni, és könnyebben tekerhető, mint egy belépő acélvázas, vékony és sima kerekű városi bicikli.

MTB:

Mai napig az egyik legnépszerűbb típus, szerintem mindenki ismeri. Vastagabb, mintásabb gumival, erőteljes megjelenéssel, teleszkóppal, erős, hidraulikus tárcsafékekkel. Az MTB kerékpárok is sokat fejlődtek, így ma már nagyobb, 29” kerékátmérővel készülnek a jobb minőségűek. Ennek köszönhetően egy szolidabb mintájú külsővel városban vagy aszfalton is kiválóan használható, a ballonos gumi sokkal jobban elnyeli az úthibákat is. Kényelemben is teljesen másra kell gondolni, mint 20 éve, a Cube MTB-k rendkívül kényelmesek, egyáltalán nem kell rajta előredőlni, vagy lehajolni, szinte egyenes háttal tudsz rajta tekerni, ezért is ennyire népszerűek. Ha tervezünk nem csak aszfalton menni, vagy hegyi kirándulásokkal tarkítani a bringás élményeinket, akkor nyugodtan válasszunk ilyet. Az egyik leg univerzálisabb típus, tényleg mindenhol jól teljesít. Az általános modelleknél ráadásul olyan külső gumi van rajta, ami aszfaltra és murvás-földutas felületre is általánosan jó. Legnépszerűbb modellek a Cube Aim család tagja, a jobb felszereltségűek közül a Cube Attention, vagy a Cube Reaction. Kross márkájú bringáink közül egyértelmű favorit a Hexagon, kifejezetten univerzális használatra tervezett kerékpár.

 MTB kerékpárokat itt találod! 

CUBE REACTION MTB kerékpár


Városi és túra kerékpárok:

Ez gyakorlatilag egy kategória, a túra abban különbözik a várositól, hogy sokkal jobb alkatrészek vannak rajta, ezért hosszú távok megtételére is sokkal alkalmasabb. Legfontosabb tulajdonságuk, hogy sima kerékkel, 95%-ban aszfaltos felületre tervezik őket. Kiemelt szerepet kapnak a kényelmi extrák, így ezeken már gyárilag is nagyobb felületű, jobban párnázott nyergek vannak, ergonómikus markolat, rugós nyeregcső egyes modelleknél. Pár modellt kivéve alapfelszereltség a sárvédő, kitámasztó, csomagtartó, világítás is. A teleszkóp modell függő, egyre többször látjuk, hogy egy merev karbon villával oldják meg a gyártók a rezgéscsillapítást, ami nagyon hatékony, egyszerű, és jobb úttartást is biztosít. A Cube Town, Cube Touring, Cube Nature, Cube Ella, Kross Trans és Kross Evado, Neuzer Balaton típusú kerékpárok tartoznak ide a kínálatunkból.

 TÚRA kerékpárokat itt találod! 

CUBE túra kerékpárok


ÚJ TRENDEK A VÁROSI SZEGMENSBEN:

Újdonság, hogy a városi kerékpározás is szólhat egyre inkább a dinamikus, könnyű biciklizésről. A korábban 17-18 kg körüli kerékpárok mellett megjelentek hasonló árban 10 kg körüli, rendkívül könnyű és rendkívül könnyen tekerhető modellek is. Van köztük láncváltós, agyváltó, sőt szíjhajtásos is. Ha még nem próbáltál ilyet, akkor mindeképp érdemes, meghökkentően könnyen gyorsulnak, szinte fáradság nélkül tekerhetőek! Ebbe az új trendbe tartozik a Cube Nulane, a Cube Editor, és a Cube Hyde, melyből utóbbiak ráadásul teljesen gondozásmentes szíjhajtással rendelkeznek.

 URBAN MOBILITY kerékpárokat itt találod! 

CUBE túra kerékpárok


Országút és Gravel:

Nálunk egyelőre kevésbe elterjedt, bár az utakon sokat látni, ha autózunk, de ez főként azért történik, mert az erdőben montizók ilyen szempontból láthatatlanok. Minden esetre a gravel egyre népszerűbb, a felhasználásra univerzálisnak titulált, bár egy ügyfelünk elmondása szerint, akinek több bringája is van az a különbség, hogyha egy össztelóssal és gravellel is ugyanazon az erdei úton teker ugyanannyival, akkor a grevellel sokkal gyorsabbnak tűnik. Minden esetre a gravel nagyobb kényelmet és szélesebb használhatóságot hozott azok számára, akik országúti érzésre vágynak, de egy kicsit kényelmesebben szeretnének ülni a biciklin. Az országúti 50 éve országúti, technológiában óriási, felhasználasi területben nagy változások nem történtek: Aszfalt, minél simább aszfalt szükséges akár versenyzésre, akár hobbi felhasználásra keresünk bringát.

 Országúti kerékpárokat itt találod! 

CUBE országúti kerékpárok


Gyerekbringa:

Itt is ugyanaz a trend, mint a többi családban, a technológia ide is legyűrűzött, és már pehelykönnyű, nagyon könnyen tekerhető bringákat is tudunk választani a gyermekünknek. A legfontosabb, hogy egy méret 2-3 évig jó, próbáljunk meg mindig úgy választani, hogy éppen csak leérjen a gyerek lába. A technológia ilyen szempontból méretfüggetlen, egy könnyű váz, jó agyak, hatékony hajtásrendszer itt is ugyanannyiba kerül, mint egy felnőtt biciklin. Az ügyfeleink nagyon szeretik ezeket a bringákat, és nagyon sokan beszámolnak róla, hogy ezekkel a könnyű gyerekbringákkal a kicsik is tudnak csatlakozni a felnőttekhez, akár több 10 km-es távokra is. Ezek nem olcsók, de cserébe a gyerek imádni fog bringázni vele, megszereti a kerékpározást, és könnyebb lesz kirángatnod a TV, monitor, és egyéb kütyük kijelzője elől. Ráadásul nagyon értéktartóak is, minimális értékvesztéssel eladhatók. Nagyon keresettek a Cube Cubie 200-as, azaz 20” kerekű bringái, általában 6-7 éves korú gyerekeknek szokott jó lenni, a Cubie 400-as, 24”-es kerekű bringák, melyek 7-8 éves gyerekeknek jók áltlalában. Újdonság, hogy felnőtt típusokból is kaphatók nagyon alacsony vázméretek, így 10 éves kor felett már érdemes elgondolkozni egy nagyobb kerekű, több évre is tervezhető pl. Cube AIM vagy Kross Hexagon, Kross Lea kerékpáron.

 Gyerek kerékpárokat itt találod! 

CUBE gyerek bringák


Keress minket a JóBringában és mindenben segítünk, hogy a számodra legjobb kerékpárt válaszd!